Nespresso Atelier

Zsolesz / 2016-04-11

A résztvevők lehetőséget kapnak, hogy elismert séfek társaságában sajátítsanak el professzionális trükköket és szakmai fogásokat, illetve kifinomult recepteket készítsenek el és kóstoljanak meg.

 

A vendégek természetesen nem csak az ételek, hanem a borpárosítások és a kávék világában is elmerülhetnek, mindezt egy páratlan környezetben. A budapesti Nespresso Atelier rendezvény április 27-én kerül megrendezésre a Kopaszi gáton, az Öbölház Rendezvényközpontban. Az exkluzív eseményre Nespresso Club tagok, a Nespresso online nyereményjátékának nyertesei, VIP vendégek, a média képviselői, illetve bloggerek kapnak meghívást. A rendezvényt 3 különleges kávépillanat köré szervezik: a brunch, az ebéd, illetve a vacsora keretén belül különleges érzékszervi élményekkel és Grand Cru kávék felhasználásával készült fogásokkal várják a vendégeket.


Az esemény során három hazai elismert séf, egy cukrász, egy sommelier és egy barista szakértelme egyesül a Nespresso kávészakértelmével, ennek az egyedülálló kombinációnak az eredményét élvezhetik a vendégek a nap során. A résztvevők közreműködésével a nap folyamán közel 500 fogást készítenek el séfjeink, kávészakértőink pedig több mint 200 kávékoktéllal gondoskodnak a felejthetetlen Nespresso Atelier élményről.

A Nespresso Atelier közreműködő szakértői:

Segal Viktor – Séf, Gasztronómiai tanácsadó

„Segal Viktor konyhája” elnevezésű élményvacsorák házigazdája

Az Atelier rendezvényen Segal Viktor a Nespresso szakmai partnereként gondoskodik arról, hogy a vendégeknek teljeskörű gasztronómiai élményben legyen részük. Viktor gasztronómiai filozófiáját főként a pályája során szerzett tapasztalatok alakították, így jelentőséggel bír minden ország, étterem és ember, akikkel valaha dolgozott. Meggyőződése, hogy a kulináris nyitottság, fantázia és kísérletező kedv előre viszik a konyhaművészetet. Az Atelier menüsorának összeállításakor Viktor az egyszerűségre és a kreativitásra fektette a hangsúlyt, és ezen szempontok figyelembevételével választottuk ki közreműködő séfjeinket is.

A párosítások mindig érdekes kihívást jelentenek Viktor számára, így van ez a kávépárosításoknál is: „Mindig izgalmas kávét párosítani az ételekhez. Minden ételben teljesen más módon és textúrában jelenik meg a kávé: egy zöldség mellett vagy éppen fűszerként egy húsételben.”

Volenter István – Séf

A Bocuse d’Or magyar döntőjének 3. helyezettje

István célja a mai napig az, hogy a legjobbak közé tartozzon. Mára ez nem egyszerűen hivatás, hanem életforma lett számára. Tudatosan tervezi a jövőt, és keményen dolgozik álmaiért. István jelenleg a székesfehérvári 67-ben dolgozik séfként; mottója: „Hiszem, hogy a kitartás, a precizitás és a tudatos kemény munka meghozza az eredményt.” István a legrangosabb szakácsverseny, a Bocuse d’Or februári magyar döntőjén 3. helyezést ért el. „Az Atelier rendezvény ételeinél szerettem volna bemutatni klasszikus fogásokat teljesen új tálalásban és elkészítésben, így a kávét nem az ételek mellett, hanem alapanyagként jelenik meg.”

Tivadar György – Séf

A Búsuló Juhász Étterem séfje

György korábban a Michelin csillagos Costes étteremben dolgozott, majd másfél évet töltött a székesfehérvári 67 étteremben, ahol elvállalta élete első konyhafőnöki munkáját. Innen került jelenlegi helyére, a Búsuló Juhászba. „Az Atelier rendezvény menüjének összeállításakor a fő szempont az volt, hogy megmutassam, mi mindent ki lehet hozni egyszerű, közkedvelt alapanyagokból. Mindennek harmonizálnia kell a tányéron: ebbe bele tartoznak a színek, a kontrasztok, az ízek és a textúrák. Mindegyik lefőzött kávét aromatizálom  friss és szárított fűszerekkel, attól függően, hogy mihez használom.”

Somlyódy-Gerő Eszter – Cukrász, Közgazdász

A „Sütizz” vállalkozás tulajdonosa, cukrásza

Eszter munkáját a tradicionális sütemények újragondolása és francia stílusjegyekkel való ötvözése, házasítása jellemzi. „Sütizz” nevű vállalkozásának termékei a hagyományos édes vonások helyett az intenzív, letisztult ízvilágra koncentrálnak. Az Atelier rendezvényre megálmodott desszertek különlegességét az adja, hogy ezúttal a kávékhoz kellett párosítani őket, míg ez általában – ahogy a boroknál is – fordítva szokott működni. „Fontos szempont volt, hogy ne csak a sütemények elnevezésében, de ízeikben is megjelenjenek a különböző összetevők, és még azok is érezzék a Grand Cru kávék eltérő aromáját, akik nem feltétlenül szakértők.”

Csorba Gábor – Sommelier

A Bortársaság egyik vezetője és szakértője

Gábor tizenöt éve kezdett diákként dolgozni a Bortársaságnál, majd szállítófiúból eladó, eladóból boltvezető lett, jelenleg pedig a kiskereskedelmi ágazat háromtagú vezetésében tevékenykedik. Több évig foglalkozott borokkal a magyar médiában is: a Rádió Caféban a Késői szüret, a TV2-nél pedig a Stahl konyhája című műsorokat vezette. „Általában mondhatjuk, hogy az étel-bor párosítás evolúciója töretlen, megújuló és kreatív szellem kell hozzá. Nem mindig a hasonlóságot keresem, inkább a teljes élmény komplexitását. Nem kizárólag a bor-étel párosítások sikerességét kell szem előtt tartani, de az egész étkezés ívét is.”

Mivel különböző karakterek, borstílusok léteznek, és nem szeretném korlátozni magam a választás szabadságában. Mindenre kíváncsi vagyok, sokat kóstolok, szeretem megélni az új élményeket. Leginkább a helyes arányokat keresem egy borban. Sav-tannin-cukor-alkohol egyensúlyokat. Ha harmonikus egy bor, akkor tudok neki örülni.

Tóth Sándor – Barista

Magyar bajnok barista, a szekszárdi Kávé Háza tulajdonosa

Sándor 2008-tól 2013-ig a hazai és nemzetközi barista versenyek aktív szereplője volt, három magyar bajnoki és egy világbajnoki 6. helyezéssel. 2013-ban saját kávépörkölőt nyitott, és azóta speciality kávéi itthon és külföldön is rendkívül keresettek. Sándor a hazai kávékultúra egyik fontos képviselője, a szakma motorjának számít: hisz a szakmai árkok betemetésében és az összefogás erejében. „Az Atelier eseményre

 

 

Kapcsolódó bejegyzések