HAT HÉT HIT ÉS MÍNUSZ ÖT ÉS FÉL KILOGRAMM FEHÉRJEDIÉTÁVAL
Április elején kezdtem el a fogyókúrámat a Toman Diet segítségével – a motivációmról akkor írtam egy blogbejegyzést, ITT olvashatjátok. Röviden: a téli hónapok alatt kitartó nassolással felszedett pluszkilóimtól szerettem volna megszabadulni rövid úton – és ha rövid út, akkor egyértelműen a már jól bevált Toman Diet fehérjediétához folyamodom, ami még sosem hagyott cserben.
64,5 kg-ról indultam és a célom 4, de inkább 5 kiló súlyfelesleg leadása volt. 6 röpke hét után jelentem, sikerült, méghozzá, túl is teljesítettem a célom! S hogy hogyan éltem meg a mindennapokat, miként sikerült betartanom a szabályokat? Nagyjából így:
Hullámvasút helyett gyorslift
Tudjuk, hogy amikor végképp betelik a pohár, és eljutunk arra az elhatározásra, hogy márpedig lefogyunk, akkor indul a hullámvasút. Mi pedig felszállunk rá szépen, és hol a fellegekben járunk, hol pedig méterekkel a béka alatt. Miért ilyen nehéz? Mert a vércukorszintünk libikókázik, mi pedig elmondhatatlanul szenvedünk. Ezért nem működik a legtöbb diéta – például a keto, mono vagy hagyományos fehérje diéták – esetleg hatalmas szenvedések árán.
Nem így Tomán Szabina ésszel és odafigyeléssel felépített „okos fehérjediétája”, amely annak ellenére, hogy alacsonyan tartja a kalória bevitelt, nem okoz kilengéseket a glikémiás indexben. Így sem éhségrohamok, sem a cukormegvonás jellegzetes tünetei (fáradtság, szédülés, levertség) nem jelentkeznek. Nem tudnék két munkakört (plusz a Rúzs és Más-t :)) ellátni, ha a diétám legyengítene, a Toman Diet mellett viszont „Ide nekem az oroszlánt is!” energiaszinten vagyok. Ehhez persze az is hozzájárul, hogy a szervezetem nem pazarol energiát az emésztésre, mindez rendelkezésemre áll, például a munkavégzéshez.
A fehérjediéta első szakasza a legszigorúbb, főként az első napok, amikor csak Toman fehérjéket szabad fogyasztani. De nekem annyira jólesik, hogy az emésztőrendszerem könnyebbé válik, és hogy már 3 nap után kilókkal kevesebbet mutat a mérleg, hogy eszembe sem jut szabályt szegni, vagy megtorpanni. Ez végigkíséri az embert a diéta során: a sikerélmények hatalmas hajtóereje. A szigorú kezdeti napok után (általában 3 nap), az ötből 2 étkezés hagyományos alapanyagokból készül: csirkemell, hal, magas hústartalmú csirkesonka, alacsony zsírtartalmú túró, gombák, elsősorban zöld zöldségek szerepelnek a listán. A megengedett mennyiségek akkorák, hogy sosem tudtam annyit megenni, amennyit lehetne. A bőséges folyadékfogyasztásra is könnyű rászokni, mivel a magas fehérje és rosttartalmú étrendtől szomjas lesz az ember.
Még egy pozitívum: végre annyit ittam, amennyit mindig is kellene. Nem csoda, ha a bőröm hétről-hétre szebb lett, teljesen kitisztult.
Extra Tipp: a Toman Aqua Away 10+ gyógynövényekből álló instant itala rendkívül jól segít megszabadulni a szervezetben felhalmozódott kötött folyadéktól (ödémák) és méreganyagoktól.
Fontos tényező az étkezéshelyettesítők minősége: minden egyes Toman fehérje finom ízű, illatú és 80 féléből lehet választani – levesekből, desszertekből és shake-ekből – unalmasnak rosszindulattal sem nevezhető! Minden fehérje gazdag hozzáadott vitaminokban és ásványi anyagokban, hogy ne alakulhasson ki belőlük hiány.
A második szakaszba a 3. héttől léptem, amikor már paradicsom, hagyma, paprika, karalábé is a tányérra kerülhetett. Újabb fontos tényező: a diétás fogásokkal nincs semmi macera, pillanatok alatt, egyszerű alapanyagokból elkészíthetők. Nekem mindig beletört a bicskám a hosszú bevásárlólistás, bonyolult receptes diétákba – sem időm, sem kedvem az alapanyagok után rohangálni, majd egyetlen fogás kedvéért órákig pepecselni. A Toman Diet minden szempontból az elfoglalt, rohanó nőre szabott étrend, ami megkönnyíti az életet.
Kísértések? Voltak, persze, de inkább abból adódóan, hogy egy-egy rendezvény, megpakolt büféasztalokkal épp az étkezési időmre esett. Ilyenkor igyekeztem salátát és húst vagy halat gyűjteni a tányéromra, ha nem sikerült, inkább hazasiettem enni. Vagy vittem magammal egy gyorsan előállítható és megiható fehérje shake-et (kedvencem a banános és a csokis). Közbeesett a Húsvét, három név- és egy szülinap, ami nálunk (cukrász család) mind tortával jár. Bevallom: egyik alkalommal egy szelet torta becsúszott – erre szokta mondani Tomán Szabina, hogy egyetlen alkalom miatt nem dől dugába minden addigi igyekezet, folytatni kell onnan, ahol abbahagytuk. Így is tettem!
Holtpontok? A súlyvesztésben vannak – erre mondják a Toman Diet konzulensek, hogy ne mérjük magunkat naponta, mert nem érdemes. Na, ezt egyáltalán nem bírtam ki – minden reggelemet mérlegeléssel kezdtem: ha kevesebbet mutatott, mint előző nap, annak örültem és motivált, ha többet vagy ugyanannyit, az is motivált a kitartásban! Valójában tényleg kéthetente érdemes méredzkedni – akinek nincs otthon zsírszázalékot mérő eszköze, azt szívesen látják a hozzá legközelebb eső Toman szalonban, mérésre és/vagy további konzultációra! Az „Együtt könnyebb Toman-nal” Facebook csoportba is érdemes belépni – itt rengeteg jó ötletet, finom receptet és motivációt nyerhetünk sorstársaink tapasztalataiból!
Testmozgás? Az első szakaszban nem ajánlott, mivel a szervezetnek hozzá kell szoknia az alacsony kalóriabevitelhez, ami aztán fokozatosan nő, így a 2. szakasztól már javasolt a (kíméletes) mozgás. Nekem most legjobban a lassú fordulatszám esett, így a szokásos futás/súlyzós edzés helyett leginkább jógáztam, nyújtottam. Szerintem ezt érzésre érdemes csinálni – aki addig sem volt élsportoló, ne a diéta alatt kezdje el, aki rengeteget dolgozik, ossza be az erejét inkább. Az izomvesztéstől nem kell félni, mert ezzel a zseniális étrenddel csak és kizárólag zsírból fogyunk, nem izomból.
Konklúzió: 6 hét alatt 5,6 kg-ot fogytam, ami -4,2%-ot jelent a testzsíromból és 2 egységgel alacsonyabb BMI értéket!
Hálásan köszönöm a Toman Diet-nek, hogy van, és mindig kapaszkodót nyújt, amikor szükséges. Nekik köszönhetem, hogy ma, 53 évesen is ugyanazokat a ruhákat (vagy legalábbis ugyanazokat a fazonokat) viselhetem, mint 30 évesen, mert nem nyomok többet, mint akkoriban.
Ha bármilyen kérdésetek felmerülne a diétával kapcsolatban, üzenjetek bátran a Rúzs és Más közösségi média csatornáin keresztül, szívesen válaszolok!