PÁLYÁZZ A RICHTER ANNA DÍJRA – MÁR JUNIOR KATEGÓRIÁBAN IS!
Woman Power Project csapatunkkal immár második éve lehetünk tanúi és hírnökei a Richter Anna Díj pályázatainak, győzteseinek, valamint a díjnak köszönhetően megvalósuló nagyszerű projekteknek. A napokban a 2022-es Richter Anna Díj projektzáró gáláján jártunk, és a csapatok tagjaival, a zsűrivel, és persze az alapítványt létrehozó és támogató Richter Gedeon Nyrt. képviselővel együtt örülhettünk az életre kelt terveknek. Látni ezt a fajta összefogást, megtapasztalni az összeadódó pozitív energiák áramlását, amely egy magasabb célt – közösségi érdekeket – szolgál, nemcsak megható, de hosszú időre jelent lelki muníciót.
2018-ban indult el a Richter Anna Díj, amely az elmúlt négy évben húsz hiánypótló ötlet megvalósítását tette lehetővé összesen 80 millió forintból. Az október 6-án megrendezett premier eseményen nemcsak a negyedik évad győztes projektjeit mutatták be, de bejelentették, hogy elindul az ötödik pályázati időszak is, mely alkalmából újabb, Junior kategóriával bővül a Díj. Így 2022. november 27-ig nemcsak az egészségügyben, oktatásban dolgozók, de diákok, hallgatók kreatív ötleteit is várják.
„Az oktatás és a diákok, hallgatók kiemelten fontosak a Richter számára. Több olyan programunk van, főként a természettudományok terén, ami őket célozza meg tehetséggondozás, mentorálás, edukáció formájában. Szeretnénk hozzájárulni, hogy felnőjön egy olyan generáció, akik mernek újítani és megtapasztalják, például a Richter Anna Díj támogatásával, hogy érdemes kreatívnak, innovatívnak lenni” – mondta Beke Zsuzsa, a Richter Gedeon Nyrt. kommunikációs vezetője.
A Junior kategória új zsűritagja pedig nem más, mint Polgár Judit, a sakktörténet legeredményesebb női sakkozója, nemzetközi nagymester, aki szívügyének tekinti a jövő generációjának támogatását. „A fiatalok kreativitásának fejlesztése befektetés a jövőbe, hiszen a jó problémamegoldó képesség olyan kincs, ami egész felnőtt életükre hatással lesz majd. Nagy öröm számomra, hogy csatlakozhattam a Richter Anna Díj zsűri csapatához, és ennek köszönhetően lehetőségem lesz arra, hogy segítsem a tehetséges és kreatív fiatalok kibontakozását, önmegvalósítását.”
Életre kelt projektek
A Richter Anna Díj projektzáró eseményén kisfilmeken tekinthettük meg, miként valósultak meg az elképzelések, amiről a csapattagok élőben is beszámoltak a zsűritagokkal való színpadi beszélgetés során.
Engem már a pályázatok ismertetése során nagyon megfogott a Gyógyszer Vlogger Kids terve, miszerint edukációs videókat készítenek a különböző gyógyszerformákról kisgyermekes szülők számára. Egyrészt anno, kisgyerekes szülőként nagyon jól jött volna nekem is ez a fajta segítség, másrészt a vlogger műfaj közel áll hozzám és úgy vélem, ebben a formában sokkal hatékonyabban eljuttatható a szakmailag megbízható üzenet a célközönséghez. A Semmelweis Egyetem győztes gyógyszerész csapata Dr. Somogyi Orsolya vezetésével elkészített rövid, látványos videók szakmailag megbízható, hiteles, a tévhiteket eloszlató gyakorlati tanácsokat adnak a különböző gyógyszerformák helyes alkalmazásával kapcsolatban.
„A világhálón terjedő, olykor a terápiás hatást csökkentő, de akár komoly gondot is okozó házi praktikákkal sajnos mi is gyakran találkozunk. Jó érzés, hogy olyan projektet támogathatunk, ami a tisztánlátást és a biztonságos gyógyszerhasználatot teszi lehetővé az online tér zűrzavaros világában”– mondta el a Gyógyszer Vlogger Kids csapat edukációs viedói kapcsán Beke Zsuzsa, a Richter Gedeon
Nyrt. kommunikációs vezetője, aki maga is háromgyermekes édesanya.
A show-t majdnem ellopták a Kutyajó Móka projekt csodálatos terápiás kutyusai, Hoppá és Ritmus, akik speciális nevelést igénylő gyerekek nyaralását tették feledhetetlenné. Gulyás Bianka gyógypedagógus, kutyás terapeuta csapatával és segítő kedvenceivel az általuk szervezett nyári táborok során nehéz terheket vettek át egy időre a családok válláról, és életre szóló élményekkel gazdagították a gyerekeket.
Sajnos egyre gyakoribbak a különféle ételallergiák, szinte nincs is olyan család, ahol valamilyen érzékenység ne fordulna elő. Oktatókonyha projekt célja az anyagcsere-betegséggel élő családok életének megkönnyítése. Kiss Erika dietetikus és csapatának tagjai olyan oktatókonyhát hoztak létre, amely rendszeresen megszervezett, jó hangulatú közös főzéseknek ad helyet. Céljuk, hogy támogató közösségben, játszva tanuljanak a nehéz élethelyzettel küzdő érintett családok.
A Sine Morbo társasjáték szintén a játszva tanulás szellemiségében született. Dr. Mucsi Anna elhivatott orvosként kulcsfontosságúnak tartja csapatával együtt az egészségmegőrzést, a prevenciót. A Sine Morbo jelentése: betegség nélkül – a társasjáték interaktív, játékos formában juttatja el az egészségnevelést a fiatalokhoz.
A közönségdíjas projekt, a Merj segítséget kérni! keretében Dr. Prezenszki Zsuzsanna pszichiáter és csapata online pszicho-onkológiai csoportfoglalkozásokat és „Erőforrás gyűjtő hétvégéket” valósítottak meg, ahol az érintettek erőt meríthetnek a programokból, a betegségből meggyógyult társaik történeteiből, egymásból. A csapat a pszichés segítségkérésnek, a beteg optimista hozzáállásának, a támogató sorstársközösségnek a fontosságára hívja fel a figyelmet.
PÁLYÁZZ TE IS!
A Richter Anna Díj olyan álmok valóra váltását segíti, amit a Richter támogatása nélkül nehezen tudtak volna létrehozni. Évről-évre olyan projektek születnek, melyek hozzájárulnak a hazai egészségügy és oktatás fejlesztéséhez, az ott dolgozók munkakörülményeinek jobbá tételéhez, javítják az életminőséget.
Ha az oktatásban, egészségügyben dolgozol vagy diák/hallgató vagy pályázz te is!
2022. november 27-ig újra lehet pályázni a Richter Anna Díjra, a pályázatok feltöltésének, valamint a legfontosabb információknak, híreknek a www.richterannadij.hu felülete ad helyet. Naponta friss tartalommal és izgalmas nyereményjátékokkal találkozhattok a facebook.com/richterannadij közösségi oldalon.