Mindent a vízhólyagról

Zsolesz / 2015-02-25

Mi is pontosan a vízhólyag, és hogyan alakul ki?

A vízhólyag tulajdonképpen a testünk egyik intelligens önvédő mechanizmusa. Többek között a nem megfelelő méretű vagy nem bejáratott cipő miatt, a folyamatos nyomás alatt álló és a dörzsölésnek kitett helyen alakul ki. Az irritált bőr az érintett területen kipirosodik. Az epidermisz (a bőr külső rétege) a túlzott nyomásnak kitett terület közvetlen közelében elválik az alatta levő bőrrétegektől. Az így kialakuló hólyag szövetfolyadékkal telik meg, és létrejön a jól ismert gömbölyű vízhólyag. Ez a folyadék megvédi a sebet a további behatásoktól.

Hogyan lehet a vízhólyagot a leggyorsabban meggyógyítani?

Az a legfontosabb, hogy védjük a vízhólyagot, és segítsük elő a gyógyulását. Amit sohasem szabad tenni, az a vízhólyag kiszúrása vagy felvágása. A vízhólyag külső rétege fontos szerepet játszik: megvédi a sebet a nyomástól, a szennyeződésektől és a baktériumoktól. Ha eltávolítjuk a vízhólyagnak ezt a védőrétegét, vagy ha kidurran a nem szűnő nyomás vagy dörzsölődés miatt, akkor nyílt sebet kapunk. Ez rendkívül fájdalmas, és könnyen el is fertőződhet a sebbe jutó szennyeződések és baktériumok miatt. Sokkal jobb megoldás az, ha speciális vízhólyagtapaszt helyezünk fel, amilyen hamar csak lehet.

Hogyan teszi lehetővé a hidrokolloid ragtapasz-technológia az ideális sebgyógyulást?

A Hansaplast Vízhólyagtapasz hidrokolloid technológiája a nedves sebgyógyulás elvén alapul. Klinikai tanulmányok bizonyították, hogy a seb nedves környezetben gyógyul a legjobban. A tapasz belsejében található aktív gél és szuper nedvszívó anyag felszívja a vízhólyagban lévő folyadékot, és egy párnaként funkcionáló gélréteget hoz létre. A seb ezután már ideális körülmények között gyógyulhat, ami elősegíti a sejtképződést és a sejtmigrációt, valamint optimalizálja az új bőrszövet kialakulását. Az efölött lévő gél véd a további nyomás és dörzsölődés ellen, valamint megakadályozza, hogy a szennyeződések és a baktériumok a sebbe jussanak.

Mi jellemzi a jó vízhólyagtapaszt?

A vízhólyagtapasznak hosszan tartó, biztos védelmet kell nyújtania, elő kell segítenie a gyógyulást, és az a jó, ha eközben egyáltalán nem zavarja azt, aki viseli. Az új Hansaplast Vízhólyagtapasz 48 órás tapadást biztosít, emellett pedig rendkívüli módon ellenáll az izzadtságnak és a víznek, valamint nagyon rugalmas. Az az előnye, hogy képes ellenállni számos igénybevételnek, kezdve a sportolástól egészen a magas sarkú cipőben eltöltött fárasztó napokig.

Mit tehetünk azért, hogy elkerüljük a vízhólyagok kialakulását?

A vízhólyagok kialakulását elsősorban úgy tudjuk elkerülni, ha vigyázunk rá, hogy ne érjen egy adott pontot túlzott nyomás vagy dörzsölés. Ezt leginkább a nem megfelelően illeszkedő, kényelmetlen cipők okozzák. Az új cipőket először be kell járatni, és csak azután célszerű hosszabb időszakokra felvenni. Ha nyomást érzünk egy adott ponton, akkor érdemes az adott területet kipárnázni. Azt javaslom, hogy folyamatosan törődjünk a lábunkkal, és előzzük meg a bőrkeményedés kialakulását, mivel így a bőr jobban ellen tud állni az igénybevételnek. Különösen az urea tartalmú termékek ajánlhatók ilyen célra, például a Hansaplast szakértői által kifejlesztett Intensive Help Bőrkeményedés elleni krém.

Bemutatkozik az új Hansaplast Vízhólyagtapasz, mely extra erős tapadást biztosít és azonnali enyhülést hoz a nyomás által okozott fájdalomra

A továbbfejlesztett ragtapasz technológiának köszönhetően a Hansaplast Vízhólyagtapasz sokkal tovább a helyén marad. A 48 órás tapadás biztos és hosszan tartó védelmet garantál bármilyen körülmény között. A különösen sima felület és az extra lapos szélek biztosítják, hogy a tapasz biztonságosan a helyén maradjon. Az anyag rendkívüli rugalmasságának köszönhetően az új Hansaplast Vízhólyagtapasz követi a test mozgását, és nem mozdul el a helyéről. A ragtapasz megbízhatóan védi az érintett területet, mindamellett, hogy rendkívüli módon ellenáll az izzadságnak és a víznek is.

A hidrokolloid technológiának köszönhetően egy aktív védő gélpárna alakul ki, amely azonnali enyhülést hoz a nyomás által okozott fájdalomra, és ideális körülményeket teremt ahhoz, hogy a vízhólyag gyorsan meggyógyuljon. Felszívja a sebből a felesleges folyadékot, és egy védő gélpárnát hoz létre, amely megakadályozza a további kidörzsölődést. Emellett nedvesen tartja a seb környékét, ami felgyorsítja a sebgyógyulást. Ez elősegíti a sejtképződést és a sejtmigrációt, ezzel pedig optimalizálja az új bőrszövet kialakulását. Ezen kívül, a seb védve van a szennyeződésekkel, a vízzel és a kórokozókkal szemben, ami a regenerálódás lehető legoptimálisabb módját jelenti a bőr számára. Amikor ez a folyamat befejeződik, a tapasz magától leesik, és ilyenkor alatta már az új bőr látható.

 

Kapcsolódó bejegyzések