BEMUTATUNK EGY KÜLÖNLEGES HAZAI ÉKSZERMÁRKÁT
A Pezi ékszermárka 2020-ban született. Petra az alapító és tervező, aki a fenntarthatóság jegyében minden egyes darabot maga készít el kis óbudai műhelyében, más helyi vállalkozások – például öntés és aranyozás – segítségével.
Különleges, egyedi darabjaihoz az inspirációt elsősorban a tengeri élet és a görög kultúra iránti szeretetéből meríti. Ezüst és aranyozott sárgaréz ékszerei rusztikus felületeket és természetes formákat mutatnak, amelyeket különböző drágakövek/féldrágakövek díszítenek és teszik még izgalmasabbá, különösen az opál, édesvízi gyöngyök és más ásványok társaságában.
A dizájner ékszerek olyan nők számára készülnek, akik szeretik a természet és az ősi kultúrák jegyeit bevinni a modern kor mindennapjaiba.
“Gyerekkorom meghatározó élményei közé tartoznak a görögországi nyaralások, melynek során magával ragadott a helyi hangulat, az emberek kedvessége, az ókori görög kultúra, mítoszok és legendák. Emellet a víz, mint természeti kincs mindig fontos szerepet játszott az életemben, mely egy kiapadhatatlan inspiráció forrás a számomra. Az ékszerekben igyekszem visszaadni ezt a sokszínűséget, s ez adja a Pezi Jewellery esszenciáját.” – meséli Petra.
A Lemóni kollekció
Petra első kollekciója, amit a sajtónak és influencereknek is bemutatott a Lemóni kollekció lett, ami a mediterrán életérzést szerette volna közelebb hozni. Az apró citromok megjelennek nyaklánc medáljaként, fülbevalón és karkötőn. A gyümölcs kissé bumfordi, rusztikus formáját szépen ellenpontozzák az édesvízi gyöngyök, amelyek a Lemóni kollekció darabjait díszítik.
A város szívében, egy gyönyörű, a Global Realty Group által biztosított Andrássy úti lakásban egy autentikus, görög, családias hangulatú élmény várta a szűk közönséget.
A legősibb öntési technika
Petra az egyik legősibb technikával, a viaszöntéssel önti ki az ékszereket. Az egyik legfontosabb ékszertechnika a csodálatos műalkotások létrehozásához az elveszett viaszöntés, egy régi eljárás, amely egy viaszöntvényt használ az olvadt fémek mintává vagy mintává alakításához. Ez a precíziós öntés változata, melyet elsősorban az ötvösség és a szobrászat területén alkalmazták előszeretettel.
A viaszból kézzel mintázott darab hűen visszaadja az ötvös keze munkáját, melynek során akár az alkotó ujjlenyomata is felfedezhető a kész ékszereken.
Az ókori keleti civilizációk ezt a módszert kis bálványszobrok, vagy bonyolult mintázatú ékszerek készítéséhez használták. Az eljárás lényege semmit nem változott az elmúlt években, ennek a technikának a legrégebbi ismert példái körülbelül 6500 évesek.
Görög hangulat
Görögországban az étel a szeretet nyelv így hát nem volt meglepő, hogy a Blue Agori varázsolt az asztalra jobbnál jobb finomságokat. Ezen kívül mindenki megkóstolhatta a világszerte ismert Malamata Retsina görög bort, ami kiválóan illeszkedett a friss mezze tálak ízvilágágoz. A finom Magyar Méz Manufaktúra méze és Beh Mariann teája volt a cseresznye a habon, amiből mindenki vihetett haza magával. Nem maradhatott el a frissítő citromos víz, vagy a citromos vaníliás fagyi, amit citromból kanalaztak ki a vendégek.
És milyen tervei vannak Petrának?
“Nagyon spontán ember vagyok. Bármikor megalkotok egy új darabot, ha elkap az inspiráció, így nem mindig kollekciókban gondolkodom, inkább hagyom áramlani a belőlem fakadó energiákat.” árulta el Petra.
Fotók by Borcsa Photo (Zergi Borbála)