ZSÍROS A BŐRÖD? OLVASD EL A FOREO SZAKÉRTŐJÉNEK TIPPJEIT!
A svéd Foreo arcápolási márkához a közösségi médián keresztül rengetegen fordultak kérdésekkel a bőr ápolásával és bőrproblémákkal kapcsolatban. Ezúttal a zsíros bőr ápolásával kapcsolatos kérdésekre igyekszem válaszolni Nektek, mint kozmetikus, szépségrovat szerkesztő, szépségblogger és a Foreo tiszteletbeli szépségszakértője.:-)
A bőrápolási rutinunk kialakításánál és a megfelelő arcápoló termékek kiválasztásánál mindenekelőtt tisztában kell lennünk a bőrtípusunkkal és a bőrünk igényeivel. Zsíros bőrről akkor beszélünk, ha a faggyúmirigyek több olajat termelnek a szükségesnél. Elsősorban genetikai hajlam okozza, de a helytelen táplálkozás, rosszul megválasztott kozmetikumok, idegrendszeri zavar is fokozhatja a faggyútermelést. A zsíros bőr kétféle is lehet, úgynevezett olajos seborreás vagy korpás seborreás – nézzük, hogyan ismered fel:
Olajos seborreás bőröd van, ha:
– fényes, csillogó, különösen a T-Zónában (homlok-orr-áll)
– olajos tapintású
– gyakran jelentkeznek mitesszerek (kis fekete zsírdugók a pórusokban)
– pattanások is előfordulnak, elsősorban a T-Zónában
Korpás seborreás bőröd van, ha:
– bőröd fakó
– zsíros, érdes tapintású
– helyenként korpázóan hámlik (az orrtő két oldalán, homlokon, halántékon)
– a pórusaid tágak
– gyakran jelentkeznek gyulladások
– zárt komedók alakulnak ki (fehér végű zsírdugók)
Mindkét esetben a bőrápolás célja a faggyútermelés csökkentése, normalizálása, a bőrlégzés biztosítása és a bőr hatékony hidratálása.
Ha az arcápolóid használata után kiszárad és húzódik a bőröd, akkor nem a megfelelő termékeket használod, hiszen a zsírréteg drasztikus eltávolítása nem tesz jót: egyrészt dehidratálttá, azaz vízhiányossá teszi a bőrt és a védőréteg eltávolításával utat nyit a baktériumoknak, gyulladások kialakulásának, másrészt a faggyúmirigyeket még nagyobb teljesítményre serkenti, az elveszített zsír pótlására. A zsíros bőr kezelése során tehát kulcsfontosságú, hogy megtaláld azokat a termékeket, amelyek a mindennapos használat során sem szárítják vagy irritálják a bőröd, és kialakítsd egyéni, személyre szabott bőrápolási rutinod.
A zsíros bőr ápolásának legfontosabb lépései:
1. ARCTISZTÍTÁS: nem véletlen írtam nagy betűkkel – ez a zsíros bőr kordában tartásának alfája és ómegája! Az alapos arctisztítás nemcsak a bőrfelszínt szabadítja meg a fölösleges faggyútól és a faggyúba tapadt elhalt hámsejtektől, de a pórusokat is, így biztosítva a szabad bőrlégzést és az arcápolók hatóanyagainak felszívódását. A megfelelő arctisztító nem tartalmaz alkoholt, nem szárít, és nem távolítja el a teljes faggyúmennyiséget – csak a felesleget. A dermokozmetikai (azaz gyógyszertári) márkák habzó (de szappanmentes) arctisztítói jöhetnek itt elsősorban szóba, mint például az Eucerin antibakteriális hatású Dermo Purifyer tisztítója valamint a szónikus rezgéssel mélytisztítást végző kis arctisztító készülékek, mint amilyen a Foreo Luna Mini 2, amely egyetlen perc alatt több mint 8000 pulzálással nemcsak a szennyeződések és fölösleges faggyú tökéletes letisztításáról gondoskodik, de a mikrokeringés serkentésével felfrissíti a bőrt, elősegíti a méregtelenítést, az egészséges bőrműködést, csökkenti a pattanások kialakulásának esélyét.
Magam is a T-Zónások táborát növelem, és amióta csak tudok a Foreo Luna létezéséről, naponta használom a készüléket. Ez a kis készülék alaposabb bőrtisztításra képes, mint bármi más. Mivel az elsők közt tesztelhettem, most már kereken 3 éve használom és nagyon pozitív változásokról számolhatok be: a homlokom és orrom kifényesedése teljesen normalizálódott – hacsak nincsenek extrém körülmények, estig tart az alapozóm, nem folyik le, mint régen. A pórusaim tisztábbak, sokkal ritkábban fordulnak elő mitesszerek, amikkel az orrom gyakorlatilag tele volt, és szűkebbek lettek a pórusaim. A gyulladt pattanások teljesen elmaradtak. A Luna Mini 2 eredményesen használható az aknés, pattanásos valamint a mitesszeres bőr kezelésére – már néhány nap használat után tisztább, ragyogóbb bőrt ad.
2. Arcápolás: használj a bőrállapotodnak megfelelő arcápolási terméket, vagyis faggyútermelést normalizáló, ugyanakkor megfelelően hidratáló könnyű gél-krémet vagy emulziót (lotion), például a Bioderma Sébium Global Complex bőrápoló krémet. Ha súlyosabb aknés problémád van, akkor érdemes bőrgyógyászhoz fordulni.
3. Speciális ápolás: Ha zavarnak a tág pórusaid, egészítsd ki napi bőrápolási rutinod pórus minimalizáló szérummal (például a Dermedic Normacne termékcsaládból). Ez legyen a bőrápolás záró lépése. Hetente egyszer mindenképp vess be egy bőrradírt vagy enzimes/Aha-savas peelinget, ami segít megszabadulni az elhalt hámsejtektől. Hasznos havi 2-4 alkalommal a kímélő (nem szárító!) arctisztító maszk használata. Különösen agyagmaszkoknál, szénmaszkoknál ügyelni kell a hatóidőre, mert ha túl sokáig fent hagyjuk, akkor szárítanak. Ajánlom a PIBU egyszerűen használható fátyolmaszkjait (Green Tea purifying mask, Bubbling charcoal mask).
Kattintsátok a videót:
https://www.instagram.com/tv/CBnHHkbhAMw/?igshid=1n9rmn4y3q462