Post Image

HAJHULLÁS ELLENI PROFESSZIONÁLIS HAJÁPOLÁS OTTHON

Rúzs & Más / 2025-04-30

A hajhullás sokak számára jelent aggodalomra okot, de a megfelelő ápolással látványosan csökkenthető és kezelhető. 

Az ember fejbőrén 100-150 ezer hajszál található, melyek a hajnövés különböző fázisaiban vannak: nyolcvan százalékuk növekszik, míg a többi nyugalmi illetve átmeneti fázisban, azaz kihullófélben van. A hajszálak élettartama nagyon eltérő lehet: a növekedési fázis a férfiaknál 2-4, a nőknél 4-6 évig tart. 2-4 hetes átmeneti időszak után a gyökeréről levált hajszál még 3-4 hónapig marad a szőrtüszőben, majd kihullik, hogy átadja helyét az új hajszálnak. A folyamatos hajváltás akár napi 100 hajszál elvesztéséig teljesen természetesnek tekinthető. Hajhullásról akkor beszélünk, ha ennél nagyobb a veszteség illetve ha egy területre koncentrálódik. A hajhullás kezelhető, ám a kezelés eredményessége sok mindentől függ. Fontos tényező az idő: minél korábban kezdjük meg a kezelést, annál nagyobb az esélye, hogy a hajhagymák normál működése visszaállítható.
A hajhullás elleni kezelések célja a szőrtüsző stimulálása, a vérellátás serkentése de legfontosabb, hogy a hajhullás okát megszüntessük, amennyiben ez lehetséges. A hajhullás külső és belső okainak felderítését, a terápia meghatározását érdemes szakemberre – bőrgyógyászra, hajgyógyászra – bízni. A hajgyógyászatok szakemberei különböző módszerek ötvözésével, az egész szervezetre kiterjedő vizsgálattal keresik meg a hajhullás okait.

Múló hajbaj

Átmeneti hajhullásról beszélünk, ha a kiváltó ok megszűnésével a hajhullás is visszaáll a normális szintre. A probléma mögött gyakran egészen hétköznapi ok húzódik meg, amit azonban nem is olyan egyszerű kideríteni.
Mivel a haj növekedése szorosan összefügg a táplálkozással fogyókúra, diéta vagy tápanyagokban szegény ételek fogyasztása esetén gyanakodhatunk valamely a haj szempontjából fontos tápanyag hiányára. Ilyenek a vas, cink, szilícium, folsav, béta-karotin vagy a haj vitaminnak is nevezett biotin, mely a hajszálak fehérjeszerkezet-képzésében játszik fontos szerepet, döntően befolyásolja a haj minőségét, növekedését. Nem csupán hiánytünet lehet a haj ritkulása de vitamintúladagolásé (hipervitaminózisé) is!
A szoros lófarok, konty vagy az afrofonatok viselőinek is előbb-utóbb hajritkulással kell számolniuk. Készítsünk változatos frizurát, így megelőzhetjük az egyoldalú mechanikai terhelést, és éjszakára bontsuk ki a hajunkat!
A stressz, a sokk és a testi-lelki kimerültség lerövidíti a hajszálak életszakaszát, ennek következménye a hirtelen hajhullás. Amikor szervezetünk a kórokozókkal nem tud megbirkózni, gyulladásos góc keletkezik. Leggyakoribb előfordulási helye a fogak környékén és a felső légutakban található, de a szervezetben bárhol kialakulhat. Mivel tünetszegény kórképről van szó, vérképünk és a laborvizsgálataink eredményei mind negatívak lehetnek! Hőemelkedés, levertség, alvászavar, fáradékonyság, vérszegénység és idegesség utalhat esetleg gócra a szervezetben. A gyulladás, hosszantartó láz vagy gyógyszerszedés megszűnésével a hajhullás is megszűnik – kemoterápiás kezelést követően a visszanőtt haj gyakran sűrűbb, mint valaha.
Bizonyos életszakaszokban a hajhullás felerősödhet; például tavasszal és ősszel több hajszálat veszítünk akárcsak a terhességet követő időszakban. Mivel a terhességi hormonok meghosszabbítják a hajszálak élettartamát, a hormonhatás megszűnése után egyszerre hullik ki nagyobb mennyiség, de ez a hajvesztés tulajdonképpen nem jelent valódi hajritkulást.

A hajhagymák újraélesztése

A hajhullás kezelésében kulcsszavak a türelem és a rendszeresség. Mivel sokrétű problémáról van szó mindenkinél más és más kezelés és hatóanyag bizonyul hatásosnak. Általánossában elmondható, hogy vérbőségfokozás, anyagcsere folyamatok serkentése által fokozódik a hajhagymák aktivitása. Ilyen hatóanyagot tartalmaz a paprika, a csalán, a bojtorjángyökér a fagyal, a dió vagy a ginzeng. Jótékonyan hat az alga pakolás, a masszázs, a fénykezelések (UV, kvarc, bioptron). A kezelés kiegészíthető úgynevezett szépségvitaminok, kovaföld illetve a hajnövekedést elősegítő vitaminok szedésével.
Az alternatív gyógymódok közül az akupunktúrával kezelhetők olyan hajhullásos esetek is, melyek háttere nyugati módszerekkel nem tisztázható. Újdonság a hajkezelésben a mezoterápia, mely lehetővé teszi a hatóanyagok koncentrált bejuttatását egyenest a hajgyökerekhez. Az eljárás lényege, hogy egy speciális adagolópisztollyal tápanyagokat juttatnak a bőr alá, ezáltal elkerülhető a szájon át szedett készítmények kapcsán fellépő hatóanyag-veszteség. Az ambulánsan végzett beavatkozás helyi érzéstelenítéssel történik így szinte fájdalommentes. A módszer a helytelen táplálkozás, stressz, szoptatási időszak vagy betegség okozta hajhullás esetén javasolt.

A legkézenfekvőbb kezelés a dús hajért: hajhullás elleni samponok 

hajhullas, hajvesztes, hajdusíto, hajhullas elleni, sampon, hajapolas, hajhullas elleni sampon, ruzs es mas, szepsegvilag, szepsegvilag.eu, echosline, seliar, ruzs es mas, haj

A hajhullás elleni samponok kategóriája azoknak nyújt hatékony megoldást, akik a hajhullás csökkentésére és a hajszálak erősítésére törekednek. A professzionális hajhullás elleni samponok olyan hatékony formulákat tartalmaznak, amelyek célzottan támogatják a hajszálak erősítését és a fejbőr egészségének megőrzését. Az aktív összetevők segítenek serkenteni a haj növekedését és elősegíteni a sűrűbb, teltebb hajérzetet. Ezenkívül tisztítják és frissítik a fejbőrt, elősegítve az egészséges hajnövekedést. A samponok rendszeres használata során a haj kevésbé hajlamos a törésre és hullásra, így bizalmat és magabiztosságot adnak viselőjüknek.

Mit várhatunk a hajhullás elleni hajápolóktól? 

– Hajhullás csökkentése: a formulák olyan aktív összetevőket tartalmaznak, amelyek segítenek csökkenteni a hajhullást és serkentik a haj növekedését.
– Hajszálak erősítése: a keratit, biotin és egyéb erősítő összetevők hozzájárulnak a hajszálak megerősítéséhez és dúsabb megjelenéshez.
– Fejbőr egészsége: a professzionális hajhullás elleni hajápolók nemcsak a hajszálakat erősítik, hanem hozzájárulnak a fejbőr egészségének javításához, ami alapvető a hajhullás megelőzésében.

Így használjuk:
Rendszeresen használjuk a hajhullás elleni sampont: masszírozzuk be alaposan a nedves fejbőrbe, hagyjuk hatni néhány percig, majd öblítsük le alaposan. A hajhullás elleni balzsamot a törölközőszáraz hajba dörzsölve hagyjuk hatni néhány percig, majd alaposan öblítsük le. A hajnhullás elleni kúrákat használjuk a száraz fejbőrön vagy törölközőszáraz hajon – ne öblítsük ki!

hajhullas, hajvesztes, hajdusíto, hajhullas elleni, sampon, hajapolas, hajhullas elleni sampon, ruzs es mas, szepsegvilag, szepsegvilag.eu, echosline, seliar, ruzs es mas, haj

Az Echosline, Design Look és Seliar hajhullás elleni professzionális samponokat és hajápolókat érdemes kipróbálni az egészséges, dús haj érdekében! Elérhetők ITT!

 

vichy, dercos, ebergy+, hajapolas, hajerosito, hajhullas, kondicionalo, sampon, balzsam, utantolto, ruzs es mas, aminexil

Kapcsolódó bejegyzések