MINDEN, AMIT A CSIGANYÁLRÓL TUDNI ÉRDEMES!
Vendégszerzőnk, Rohoska-Cseharovszky Andrea írását adjuk közre, aki a koreai bőrápolás szakértője, a skinshop.hu alapítója.
Nagyon fontos dolognak tartom a tudatos bőrápolást, a bőr ugyanis a legnagyobb méretű szervünk, melyet óvni és ápolni kell. Nem mindegy hogyan tesszük ezt és milyen termékeket használunk. Amióta a skinshop.hu webshop elindult, az egyik legfontosabb célom, hogy a helyes bőrápolást, a rétegezős, úgynevezett koreai rutint, a különféle arcápolási praktikákat és hatóanyagokat minél szélesebb körben megismertessem. Ezért is nagyon örültem a lehetőségnek, hogy a Rúzs és Más online magazinban jelenhet meg cikkem, amit ezúton is nagyon köszönök!
Amint az a címből is kiderül, egy első hallásra talán meghökkentő kozmetikai összetevőről, a csiganyálról lesz szó.
Habár már az ókori görögök is használták a csiganyálkát sebgyógyító és bőrregeneráló tulajdonsága miatt, elég hosszú időre megfeledkeztünk róla. Az utóbbi években tért vissza újból a szépségiparba, miután a koreai kozmetikumok egyre népszerűbbek lettek – náluk ugyanis már évtizedek óta gyakori összetevő a csiganyálka a különféle bőrápoló termékekben, és nem alaptalanul. Nézzük meg, miért.
A csigák nagyjából mindenhol ott vannak, nem sok vizet zavarnak, maximum megrágják a növényeinket a kertben, de alapvetően békés kis állatok. A csigák kétféle nyálkát választanak ki: egyet a súrlódásmentes mozgáshoz, ami főként vízből áll. Ezen kívül pedig egy olyat, ami a mi szempontunkból már sokkal érdekesebb – a gyors regenerálódás és az apró sérülések gyógyítása a feladata. Ez a csigamucin többek között proteineket, glikolsavat, peptideket, hialuronsavat, rezet, cinket és vasat tartalmaz, melyek védik a csiga bőrét és sérülés esetén gyorsan helyreállítják azt. Elősegíti a kollagén és elasztin rostok termelődését, vagyis hatékony ránctalanító, emellett sebgyógyító hatása van és fokozza a bőr vízfelvevő és vízmegtartó képességét, vagyis remek hidratáló. Viszonylag sokrétű összetevő, érzékeny bőrön is alkalmazható, így bármilyen bőrtípusra használható. Mivel gyulladáscsökkentő és bőrmegújító hatású, aknés bőrön alkalmazva is szép eredményt lehet elérni vele.
Amikor először hallottam a csiganyálkáról, egyből az jutott eszembe, hogy vajon hogyan nyerik ki azt. Szerencsére a csigamucint fájdalommentes módon gyűjtik be, legtöbbször lyukacsos üvegfelület vagy speciális háló segítségével. A csigák ezeken mászkálnak – míg kedvükre legelésznek az ott nevelt növényekből, a nyálka gyakorlatilag lecsorog a gyűjtőedényekbe. A kozmetikumokba természetesen többszöri tisztítás és átszűrés után kerül a színtelen, szagtalan, selymes állagú szérum.
A csiganyál remekül működik tonerekben, esszenciákban, szérumokban és krémekben is, de előszeretettel használják fátyolmaszkok összetevőjeként is.
Hoztam néhány példát kitűnő csiganyál tartalmú kozmetikumokra:
Secret Key bőrregeneráló toner csiganyállal 150ml
Cosrx esszencia 96% csiganyálka kivonattal 100ml
Secret Key fekete csiganyál hidratálókrém 50g
Benton fátyolmaszk csiganyállal és méhméreggel
Megértem, ha kellemetlen a gondolat, hogy csiganyálat kenj magadra, de ha ezen túllendülsz, érdemes beiktatni az arcápolási rutinba. Hidratál, segíti az apróbb sérülések, horzsolások gyógyulását, gyulladáscsökkentő, ránccsökkentő, kiegyensúlyozza a bőr faggyútermelését és mindemellett teljesen szagtalan.
Hatékony bőrszépítést kívánok!
Andi