Post Image

EGÉSZSÉGES ANTIDEPRESSZÁNS

Rúzs & Más / 2018-01-26

Kihunytak a karácsonyi fények, a Szilveszter is felkerült az emlékek képzeletbeli polcára, a vidám pillanatokat felváltották a monoton szürke hétköznapok. Egyre hidegebb van, a felmelegedés és a tavasz beköszönte pedig reménytelenül távolinak tűnik…
Nem csoda, ha ebben a csendes, lehangoló időszakban jelentkeznek a legnagyobb eséllyel a depresszió tünetei. Magyarországon havi szinten kétszázezer ember szenved depressziós tünetektől – szakértők szerint a depresszió 2020-ra a második leggyakoribb munkaképesség-csökkenést okozó betegség lesz világviszonylatban. A depresszió elterjedéséhez a legújabb kutatások szerint nagy mértékben hozzájárul a mai világ rohanó tempója, ritmustalansága, a negatív életesemények, folyamatos stressz, ami felborítja viselkedésbeli és biológiai ritmusunkat.Elejét vehetjük a depresszió kialakulásának, ha beiktatjuk az életünkbe a rendszeres kikapcsolódást, az ellazulásra fordított időt. Van egy közös kincsünk, ami a legjobb stresszoldó, amelynek rendszeres használata megőrzi belső harmóniánkat – ez pedig a termálvíz!

Téli depresszió, rúzs és más
Csodadoktor a medencében

A gyógyhatású termálvizek, azaz a gyógyvizek háromféle módon hatnak a szervezetünkre. Fizikai hatásuk a melegnek köszönhető: ellazítja a feszes izmokat, kitágítja a vérereket, javítja a vérkeringést. A víz felhajtó erejének köszönhetően pedig könnyebben tudjuk mozgatni végtagjainkat, ami igénybe vett, kopott ízületek esetében különösen fontos.
A gyógyvizek kémiai hatása úgy érvényesül, hogy a vízben oldott magas ásványi anyag tartalom egy része a bőrön keresztül felszívódva bekerül a vérkeringésbe, ezáltal erősíti az immunrendszert, pótolja az izmok, ízületek számára nélkülözhetetlen mikrotápanyagokat, kedvezően befolyásolja a szervezet reakciókészségét, segíti az öngyógyító folyamatokat. 20-30 perces fürdés elég ahhoz, hogy a víz alkotórészei felszívódjanak. Diffúzióval anyagcsere történik a bőrön át a test alkotói és a gyógyvíz elemei között, testünk így sok salakanyagtól megszabadul.

Téli depresszió, rúzs és más

A depresszió megelőzése szempontjából a biológiai hatás bír a legnagyobb jelentőséggel. A termálvíz finoman hat a vegetatív idegrendszerre: oldja a feszültséget, csökkenti az idegességet, jótékonyan hat az álmatlanság ellen. A gyógyvizes helyeknek speciális mikroklímájuk van: a levegőben található negatív iontúlsúly miatt stresszoldó, pihentető hatásúak, így segítik elő a kikapcsolódást, ellazulást.Tudják és értékelik mindezt a hazánk gyógyvizeinek kedvéért messzi földről érkező turisták, mi magyarok viszont nem használjuk elég tudatosan kincset érő vizeinket, pedig csupán karnyújtásnyira vannak! Nap, mint nap elsétálunk a gyógyfürdők, termál hotelek mellett, anélkül, hogy akár egyetlen egyszer bemennénk és élveznénk a gyógyvizek sokszorosan áldásos hatását. Pedig mindannyiunknak meg kellene tapasztalnunk a simogató víz testre és lélekre kifejtett jótékony hatásait, a gyógyfürdőzés andalító élményét, hogy kiegyensúlyozottabban, energikusabban és optimistábban élhessük meg a hétköznapok kihívásait.

Kapcsolódó bejegyzések